Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?


Her mevsim olduğu gibi yazın da cildimiz bir takım etkilere maruz kalır ve bakım ister. Bu dış etkiler kuru rüzgarlar, yakıcı güneş ve zararlı ışınlar gibi birçok şekilde karşımıza çıkar. Yazın karşılaşılan cilt sağlığı problemlerinin en önemli kaynağı da vücudun aşırı su kaybına uğramasıdır.

Yani dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da cildi dış etkenlerden korurken onun içeriden de beslenmesini ve daha dayanaklı hal almasını sağlamaktır. Bunun için başta da söylediğimiz gibi mevsimsel olarak cilde daha etkin takviyeleri yapmalıyız. Yazın ise bol bol su tüketmeye dikkat etmeliyiz.


Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?


Yani en az tüketmemiz gereken su miktarı kuşkusuz ki günlük 8 bardağın altında olmamalıdır. Bunun yanında bol miktarda vitamin almaya özen göstermeliyiz ki cildimizin daha sağlıklı ve ışıltılı bir görünüme kavuşmasını sağlayabilelim.

yazin-cilt-bakimi-nasil-yapilir

Yazın cilt bakımında en çok dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise cildin hava almasını sağlamak ve gözenekleri açık tutmaya özen göstermektir. Bunun için de mümkün olduğunca daha az makyaj yapmalı veya makyajımızı ihtiyacımız sonrası vakit kaybetmeden temizlemeliyiz. Bu sayede cildin hava almasını sağlayabilir ve yazın boğucu ve yıpratıcı etkisinden onu rahatlıkla koruyabiliriz.

Yazın cilt bakımımıza doğal yollar ürünler ile daha besleyici hava katmak da mümkündür. Mesela cildimizi günlük olarak soda ile temizleyebilir ve gözeneklerin açıklamasına yardımcı olabiliriz. Yazımızda da belirttiğimiz gibi mümkün yazın mümkün olduğunca makyajdan uzak durarak ve güneş kremi kullanmaya özen göstererek cilt bakımımızı gerçekleştirebiliriz.

Özetle yazın cilt bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli husus cildin hava almasını sağlayacak uygulamalar yapmaktır. Bir diğeri ise cildi içeriden beslemek ve bol su tüketimine özen göstermektir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir