Yeşil Gözlerde Hangi Makyaj Renkleri Tercih Edilir?


Daha çok renkli ya da yeşil göze sahip kişiler tarafından bütünlük sağlanması amacıyla tercih edilen yeşil göz makyajı, doğru ve uygun tonlar kullanılması durumunda son derece başarılı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır. Fakat yeşil göz makyajının en önemli dezavantajı, açık tonların tercih edilmesi ve kirpiklerin yeşil tonlar ile desteklenmesi durumunda gözlerin daha küçük görünmesine neden olmasıdır.

Yeşil tonlarında göz makyajı yapmak istiyorsanız farklı birkaç ton ile deneme yaparak size en uygun rengi bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu yazıda yeşil göz makyajında hangi tonları kullanacağınızı bulabilirsiniz.

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?


Yeşil Gözlerde Hangi Makyaj Renkleri Tercih Edilir?


Çoğunlukla yeşil göz makyajında mor tonlarında renklerin tercih edildiğini görebilirsiniz. Mor ve bordo arasında olan renkler ile yeşil far tonlarını açıktan – koyuya doğru farklı tonlarda tercih edebilirsiniz.

Uygulama sırasında ise göz kapağının daha belirgin olmasını kirpiklerin bir adım geride kalmasını sağlamalı ve mutlaka gözaltı ile burun çevresinde kapatıcı uygulamalısınız. Olası çatlak ya da çizgiler, yeşil göz makyajının dağılmasına neden olacaktır.

Yeşil Gözler İçin Far Seçimi

Far seçimine bakıldığında yeşil gözlere sahip kişilerin siyah ya da mavi gibi renkler yerine daha canlı tonları tercih etmesini öneriyoruz. Koyu tonlar ve siyaha yakın olan renkler, gözlerinizin donuk, mat ve cansız görünmesine neden olacaktır.

Saç Renginizle Kombin Yapın

Yine bütünlük kurulması açısından saç renginiz ile tonların birbirine yakın olması, hem gözlerinizin hem de yüzünüzün daha ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Örneğin sarı ya da yeşil tonlarında uygulama için pembe far seçimi farklı bir deneyim yaşatabilir.

Uygulama aşamasında ilk olarak kapatıcı uygulamalı, göz kapakları ve gözaltına ince şeritler halinde uygulama yapmalısınız. İkinci aşamada makyajın kalıcı olması için fondöten ya da nemlendirici uygulaması yararlı olacaktır. Tüm bu uygulamalarda ise sünger bazda ürünler yerine fırça türünde araçlar tercih etmelisiniz.

Sorularınızı yorum bölümünden güzellik uzmanımıza iletebilirsiniz

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir