Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri


Makyaj, kadınların olmazsa olmazları arasında yer alır. Pek çok kadın güzelliğine dikkat ederek her gün makyaj yapar ve bakımlarını ihmal etmez.

Özellikle özel günlerde bu bakımlı ve güzel olma ihtiyacı daha da yükselir. Bu özel günlerden biri de yılbaşıdır. Genelde böyle günlerde normal günlük bir makyajdan ziyade daha abartılı, daha özenli bir makyaj tercih edilir.


Yılbaşı Gecesi İçin Makyaj Önerileri


Her türlü abartıyı ya da çılgınlığı kaldırabilecek bir gece yılbaşı geceleri. Bu açıdan dilediğinizi yapabilmek açısından çok özgürsünüz diyebiliriz.

Makyajdan Önce Cildinizi Canlandırın

 

Makyaja geçmeden önce şunları belirtmeliyiz ki yılbaşı günü çok fazla kendinizi yormamalısınız. Kaliteli bir uyku uyuduğunuzda cildinizin görüntüsü bile değişecektir. Daha sonra ılık bir duş alabilirsiniz.

Vücudunuza ve yüzünüze tutacağınız soğuk su da cildinizi canlandıracaktır. Yüzünüzü daha gergin göstermek isterseniz saçlarınızı sıkı bir şekilde yukarıdan toplayabilirsiniz. Göz altınızda torbalanma olduysa da yeşil çay koyabilir ya da patatesten iki dilim kesip göz altlarınıza koyup 10 dakika bekletebilirsiniz.

En Çarpıcı Makyaj Gözler ve Dudaklara

 

 

Yılbaşı makyajında öncelikle abartmak istediğiniz yeri belirlemelisiniz. Yani genel olarak ya gözlere ya da dudaklara odaklanın. Abartmak istediğiniz bir yer belli olduğunda makyajınız daha çarpıcı gözükür.

Fondöten olarak da yine cildinizin rengine uygun bir tür seçebilirsiniz. Elmacık kemikleriniz üstüne daha koyu bir fondöten kullanarak makyajınızı iyileştirebilirsiniz. Gözlerinizin üzerine süreceğiniz fondöten da göz makyajınızı kalıcı hale getirir.

Dudak Rengine Göre Allık Seçimi

 

Allıkla beraber de yüzünüzü daha ışıltılı gösterebilirsiniz. Kadınlar genelde doğru allığı seçmek konusunda zorlanırlar. Allığınızı alt dudağınızın alt rengi ne renkse o renk tercih etmelisiniz. Dudaklarınızı abartmak istiyorsanız da önce dudak kalemiyle dolgun gösterebilir, daha sonra da istediğiniz renkte bir ruju uygulayabilirsiniz.

Yapacağınız çekici makyajla yılbaşı gecesinde tüm dikkatleri üzerinize toplayabilir, muhteşem görünümünüzle gecenin parlayan yıldızı olabilirsiniz.

Unutmayın ki makyaj sadece tamamlayıcı bir araçtır. O gece yapacağınız saç ve giyeceğiniz kıyafeti tamamlayan adeta bir aksesuar niteliğindedir. O yüzden kendinizi iyi hissedeceğiniz teninize uygun her şey size yakışacak ve o gece parıldamanızı sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir