Yorgun Gözler İçin Makyaj Taktikleri


Çalışan bay ve bayanların en çok sorunu yorgun gözlerdir. Eğer yeteri kadar uykunuzu alamadıysanız yorgunluk hemen gözlerinizden okunmaktadır.

Bu yorgunluk belirtileri gözlerde morarma ya da şişkinliktir. Bu yorgun gözler için makyaj taktikleri olarak göz altı olan kapatıcıyı denemelisiniz. Teninizden daha açık bir renk seçerek göz altınızın bu kapatıcı ile kapatabilmeniz mümkündür. Bu sayede göz altlarınızdaki morarma ya da şişkinlikler kaybolmuş olacaktır. Hem de canlı görünüme sahip olmuş olacaksınız. Yorgun olan gözleri kapatmanın bir başka taktiği de kirpik kıvıran alettir.


Yorgun Gözler İçin Makyaj Taktikleri


Kirpiklerinizi kıvırarak hem daha çekici bir görünüm yakalayacak hem de yorgun gözlerden kurtulmuş olacaksınız. Mutlaka rimelden önce kirpiklerinizi kirpik kıvıran alet ile kıvırmalısınız. Sonrasında ise kirpiklerinizi uçtan yukarı doğru makyaj yapınız.

Gelelim makyaj taktiklerinden diğeri ise alt kirpikleriniz için uygulamanız gereken bej kaleme ve bu kalem ile çok daha canlı bir cilde kavuşacaksınız. Hatta bu belirttiğimiz makyajı ünlülerin bazıları uygulamaktadır. Göz farı yapacağınız zaman da özellikle koyu değil de açık tonlar tercih etmelisiniz.

Çünkü açık tonlar bayanları daha canlı göstermektedir. Koyu renkler ise bayanlar daha da solgun gösterebilir. Hatta açık tonlar bayanların gözlerini daha büyük göstererek daha canlı ve daha enerjik görünmelerini sağlamaya yardımcı olmaktadır.

Bu konuda yazdığımız yazıyı mutlaka dikkate alınız. Yorgun gözleriniz için koyu renk makyaj tonlarından kaçınınız. Yorgun gözlerinizin belli etmemesini istiyorsanız kesinlikle ten renginizden de açık renkler seçmelisiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir