Yüzdeki Leke ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?


Yüzdeki Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer Ahmet Maranki İbrahim Saraçoğlu Suna Dumankaya Doğal Bitkisel Çözümler Nasıl Tedavi Edilir Ne İyi Gelir?

Sivilce izleri, genel olarak cildin derinliklerinde bulunan siyah noktalar ve kistlerden kaynaklandığından dolayı, banyo esnasında parmak kesesi yapmayı ihmal etmemek gerekiyor.


Yüzdeki Leke ve Sivilce İzleri Nasıl Geçer?


Bunun yanı sıra, haftada bir ya da iki kez, kahve telvesi, limon suyu ve maden suyunu karıştırıp yüzünüze sürerek doğal bir peeling etkisi oluşturarak sivilce izlerinin yüzünüzden soyulup azalmasını ya da ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca sivilce izlerinin oluşmasına sivilceler neden olduğundan dolayı, haftada bir yatıştırıcı etkiye sahip olan yağ ve nem dengeleyici maskeleri kullanarak sivilce oluşumunu elimizden geldiğince engelleyebiliriz.

Buna ek olarak sivilce izlerinin oluşmaması için dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri de, sivilcelerin iyileşme dönemine girdiğinde güneşe karşı çok hassas olduğu için korunması gerektiği çünkü sivilce izlerinin oluşmasının nedeni, bu dönemde güneşe maruz kalmasından kaynaklanabiliyor.

Sivilce izlerinin oluşmasını durdurmak için, en az 30 faktörlük güneş kremi kullanmaya özen gösterilmesi gerekir.

Cildin derinliklerinde bulunan sivilce lekelerine evde uygulanabilen en etkili çözümlerden biri de, Mikro iğneleme işlemi ve bu işlemin ardından uygulanan arbutin içeren bitkisel leke açıcıların kullanılmasıdır.

Etkili bir sonuç alınması için bu leke açıcıların haftada bir ya da iki kez kullanılması gerekir.

Daha derin sivilce izleri içinse, özellikle de kış mevsiminde uygulanacak lazer yöntemi, Dermabrazyon, PRP ya da kimyasal peeling gibi yöntemler kullanarak etkili bir çözüm bularak sivilce izlerinden kurtulabiliriz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Kırmızı Sivilce İzlerinden Hızla Kurtulun!

Cilt üzerinde kırmızı lekeler şeklinde kalan sivilce izleri görünüm olarak oldukça rahatsız edici. Bu nedenle de bir an önce bu lekelerden kurtulmamız gerekiyor.

Bu tarz lekelerin genellikle sivilcelerimizle oynamaktan ya da sıkmaktan kaynaklandığından dolayı sivilcelerimize kesinlikle el sürmemek gerektiğini belirtmekte fayda var.

Yüzümüzde beliren kırmızı sivilce izlerini gidermek içinse, evde uygulayabileceğimiz birçok yöntem var.

Bu yöntemlerden ilki, geceleri uyumadan önce bir pamuk yardımıyla sivilce lekelerinin üzerinde limon suyu gezdirmek ve bu limon suyunu durulamadan sabaha kadar bekletmek. Sivilce izlerine etkili olan doğal malzemelerden bir diğeri de, elma sirkesi.

Ayrıca elma sirkesinin içerisinde bulunan vitaminler ve mineraller sayesinde cildimizdeki sivilce lekelerini giderirken, beslenmesini de sağlayabiliriz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?
Sivilce İzleri Lekeleri Nasıl Geçer? Ne İyi Gelir Maskeler

Elma sirkesini kullanarak yapılan bir diğer yöntem de şu şekilde:

Küçük bir tencere içerisine 1 su bardağı su ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini koyup kaynattıktan sonra, yüzümüzü kaynayan suyun buharına tutarak gözeneklerin açılmasını sağlamak.

Bunu sağlamak için bu buhara elinizden geldiğince dayanmanız gerektiğini de unutmamanızda yarar var.

Daha sonra yüzümüzdeki buharı bir pamuk yardımıyla silip gül suyuyla durulamamız gerekiyor.

Sivilce izlerine karşı oldukça etkili olan bu yöntemin yararını görebilmek içinse, haftada en az iki kez yapmamız gerekiyor. Sivilce izlerine karşı etkili olan maskelerden bir diğeri de toz şeker maskesi.

Hafifçe nemlendirilmiş toz şekeri yüzümüzün her tarafına uyguladıktan sonra 10-15 dakika bekleyip daha sonra güzelce duruluyoruz.

Sivilce izlerine karşı bu yönteminde oldukça işe yaradığını söylemekte yarar var.

Kuru Ciltlerde Bulunan Sivilce İzleri Nasıl Geçirilir?

Sivilce izleri, pek çoğumuzda görülen önemli cilt problemleri arasında. Bu nedenle de, sivilce izlerinin neden ve nasıl oluştuğu hakkında bilgi edinerek bu izler oluşmadan önce önlem almamızda fayda var.

Bunun yanı sıra, cildimiz için çeşitli önlemler alırken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta ise, uyguladığımız malzemelerin cilt tipimize uygun olup olmadığı.sivilce-izleri-nasil-gecer

Bu yazıda, ağırlıklı olarak kuru ciltlerde bulunan sivilce izleri için yapılması gerekenler hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Öncelikle, kuru bir cilde sahip olan kişiler, evde sivilce izlerine karşı evde uygulanan yöntemlerden biri olan elma sirkesini denemekle işe başlayabilirler çünkü elma sirkesinin içerisinde bulunan alfa asitler, amino asitler, A,C, E, B2 ve B6 vitaminleri cilt için oldukça faydalı.
Elma sirkesinden yararlanmak isteyenler, geceleri yatmadan önce elma sirkesini bir pamuk yardımıyla ciltlerine uygularsa, 2 ya da 3 hafta gibi kısa bir sürede etkili sonuç alabilirler.

Kuru bir cilde sahip olan kişiler için evde yapılabilecek bir diğer maske ise, toz şeker maskesi.

Hafifçe nemlendirilmiş olan toz şekerin cilt yüzeyindeki gözenekleri küçültücü ve gözenekleri açıcı etkisi sayesinde sivilce izlerinden önemli oranda kurtulabilmek mümkün.

Bu malzemelerin yanı sıra, evde bulunan yeşil çay, elma sirkesi ve zeytinyağı gibi doğal malzemeleri kullanarak sivilce izlerini giderici tonik yapabilir ve bu toniği de kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir