Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?


Cildin yağlı olmasından dolayı veya bazı biyolojik nedenlerden dolayı sivilce oluşan cilt tipleri vardır.

Yoğun olarak sivilce oluşan bir cilt kişiyi rahatsız eder, görüntü olarak istenmeyen bir durum oluşur. Gerek sivilceler gerekse yok olan sivilcelerin bıraktığı izler kişinin yaşam enerjisini düşürür.

Yüzdeki Sivilceler Nasıl Önlenir?


Yüzdeki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?


Yüzde oluşan bu sivilceleri önlemek için beslenmeye dikkat edilmelidir. Yağlı ve baharatlı yiyeceklerden uzak durulmalı, tatlı ve hamur işleri çok fazla tüketilmemelidir.

Bunların yanı sıra cilt temizliği de çok önemlidir. Yüzdeki sivilceler için cilt yapısına uygun temizleyici ve toniklerle cilt temizlenmelidir. Güneşin zararlı ışınlarından korunmak için güneş koruyucu kremler kullanmak gereklidir.

Sivilce Lekeleri Tedavisi

Yüzde istenmeden sivilce oluşan sivilceler kaybolduktan sonra da lekeleri kalmaktadır. Yüzdeki Sivilce Lekeleri için çok farklı seçenekler karşımıza çıkmaktadır.

Sivilce lekelerinin lazerle tedavisi yapılmaktadır, belli aralıklarla seanslar yapılmakta ve lekeler yok edilmektedir.  Lekelerin üzerine lazer ışınları ile atış yapılmakta ve lekeler zamanla yok edilmektedir.

Lazerin dışında farklı tedavi yolları da bulunmaktadır. Kozmetik olarak çeşitli kremlerle yine lekeler yok edilebilmektedir.

Salyangoz özlü leke yok edici kremler kullanılarak lekeler ile başa çıkılabilir. Avokado özlü kremler, aloe vera özlü kremler, yeşil çaylı kremlerle leke tedavisi yapılabilmektedir.

Günlük düzenli bir kullanım sonucunda cilt yapısı beslenerek hücrelerin çalışması sağlanır ve lekeler yok edilir.

Beslenmeye dikkat edilerek iyi bir cilt bakımıyla yüzde sivilce oluşumu önlenebilir, leke sorunu ortadan kaldırılabilir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir