Zeytinyağının Cilde Faydaları


Doğal yağların sağlığa ve cilde iyi geldiği tartışılmaz bir gerçektir. Cilt bakımı için en çok kullanılan ve en faydalı olan doğal yağ ise hiç şüphesiz zeytinyağıdır.

Zeytinyağının sağlık için birçok faydası olmasının yanı sıra güzellik için de faydaları saymakla bitmez. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan zeytinyağı, cildi ölü hücrelerden ve toksinlerden arındırır.


Zeytinyağının Cilde Faydaları


Ayrıca cildin nemlendirilmesini sağlayarak kırışıklık oluşumunu da engeller.

Bu sayede yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran zeytinyağı, cildin daha genç ve sağlıklı gözükmesini sağlar.

Zeytinyağının cilde faydaları bu kadarla da bitmez. İçerisinde bol miktarda E ve C vitamini bulunan zeytinyağı cildin beslenmesini sağlar.

Aynı zamanda vücudu mikroplara karşı koruyan zeytinyağı, bağışıklık sistemini de güçlendirir. Bu özelliği sayesinde birçok cilt hastalığının oluşmasını da engelleyen zeytinyağı özellikle kansere karşı bire birdir.

Bunların yanı sıra güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı cildi koruyan zeytinyağı, cilde ipeksi bir yumuşaklık verir. Ayrıca selülit oluşumunu engelleyen zeytinyağı, cildin sarkmasını da önler.

Bunlara ek olarak birçok güzellik ve cilt bakımı ürününün içerisinde de bulunan zeytinyağı, vücut ve saç bakımının yanı sıra tırnak bakımında bile kullanılabilir.

Zeytinyağı düzenli olarak nemli cilde masaj yaparak uygulandığında kısa sürede ciltte gözle görülür bir değişim sağlamaktadır.

Zeytinyağını aloe vera yağı veya biberiye yağı ile karıştırıp cilde uygulamak da etkili bir sonuç elde etmenize yardımcı olabilir.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir